• Оренда майна

  • Реформа місцевого самоврядування

  • Про енерго- ефективність

Останні новини

Депутати обласної ради висловили невдоволення керівництву АТ «Житомиробленерго» щодо процедури громадського слухання про затвердження інвестиційної програми АТ «Житомиробленерго» на 2021-й рік

14 липня у службовому кабінеті технічного директора АТ «Житомиробленерго» Олександра Остапенка зібралися працівники цієї структури, депутати Житомирської обласної ради та журналісти. Напередодні анонсували громадське слухання щодо затвердження інвестиційної програми АТ «Житомиробленерго» на 2021-й рік на суму понад півмільярда гривень. Але такі слухання проводять у доступному та зручному для всіх місці, а не на підприємстві із двома прохідними, куди в принципі не могли потрапити охочі.

Врешті депутат обласної ради Віталій Ейсмонт резюмував: присутні депутати слуханнями цю зустріч не визнають, не було аудіофіксації та не вели належним чином протокол. Напередодні на звернення обласної ради відмовили бажаючим взяти участь в обговоренні в онлайн-режимі, бо «не було технічної можливості», хоча це рекомендація на загальнодержавному рівні під час карантину.

Дійсно, техдиректор АТ «Житомиробленерго» Олександр Остапенко на початку зібрання чомусь назвав його громадськими слуханнями. Разом із заступником Житомирської обласної ради Максимом Вілівчуком до приміщення на вулиці Жуйка, 12 прибули й депутати Віталій Ейсмонт, Ілля Смичок та Олена Галагуза. Дивно, що представник основного органу НКРЕКП (Регулятора), який займається ліцензіатом-монополістом, не прибув на розгляд інвестпрограми, що є основою для подальшої перевірки. Потім обленерго має захищати цю програму у Регулятора. А підпис представника НКРЕКП, який не з’явився, є ключовим, якщо документ погодять і підтримують. Тому відсутність НКРЕКП можна вважати певною маніпуляцією.

Віталій Ейсмонт підкреслив: потрібний діалог, а не базарні балачки. Представники монополіста щоразу наголошували, що обговорювати необхідно лише інвестиційну програму. Депутат Олена Галагуза навела приклади вимкнення електроенергії на радіоточці (стратегічний пункт оповіщення), побутовим споживачам (на вул. Козятинська у Житомирі скаржилися, що через перепади напруги міняють п’ятий холодильник, це системна проблема в області загалом). Депутат Смичок порушив проблему нестабільного електропостачання у Бердичеві. Присутні представники громади зауважили: інвестпрограма на півмільярда гривень, яку так палко відстоювали в обленерго, повинна в першу чергу враховувати вирішення проблем споживачів. Ейсмонт неодноразово говорив про амортизаційні відрахування на розвиток та підтримку електромереж Житомирщини. Саме ці відрахування мають бути спрямовані на безперебійну роботу мереж.

«Прохання надати форми звітності № 12, 14 НКРЕКП за період 2019-першого півріччя 2020 років, щоб опрацювати і довивчити складову інвестиційної програми. Є багато запитань та зауважень щодо підходу у формуванні інвестпрограми», - звернувся Ейсмонт.

«Ви могли подивитися на сайті програму», - відповіли в обленерго.

Монополісти то говорили про те, що треба відправити запит щодо цієї звітності, то наприкінці принесли товсту пачку паперів, мовляв, це і є звіт, але врешті не передали. За словами Віталія Ейсмонта, є серйозні підстави вважати показники у частині ремонтних робіт мереж сумнівними, з якими ознайомилися у програмі, тому й просять звітність (цю звітність згідно із Кодексом комерційного обліку та Правил роздрібного ринку електричної енергії обленерго надає Регулятору). Після отримання звітності незалежні фахівці ретельно вивчать кожне слово і кожну цифру, чи виправдано витрачати півмільярда гривень на інвестпрограму. Щоразу коли депутати говорили про проблеми споживачів, представники обленерго вибухали, що немає чого тут займатися політикою.

«Товариство, ми прийшли сюди озвучити проблеми і пропозиції. І зацікавлені саме у конструктивному спілкуванні. Незалежно від того, чи хтось потім буде депутатом серед тих, хто прийшов сюди, ми не дозволимо перетворювати громадські слухання на бутафорії. Хочемо започаткувати традицію справжнього діалогу і справжніх слухань в області», - звернувся до присутніх Віталій Ейсмонт.

Варто сказати, що у Житомирській обласній раді діє робоча група з вивчення діяльності «Житомиргаза», «Житомирводоканала», «Житомиробленерго» та інших монополій, яку очолює Віталій Ейсмонт.

«Те, що сьогодні відбулося на території підприємства обленерго, має стати дзвіночком для інших монополістів, що варто прислухатися до громадськості і не глумитися над споживачами. Принагідно звертаюся до мешканців Житомирщини не мовчати про зловживання монополістів і писати скарги та запитувати, чи була реакція. Для прикладу: дзвінки колл-центру обленерго фіксуються у реєстрі, який зберігається три роки. Кожен дзвінок має бути опрацьованим, а питання вирішене», - повідомив Ейсмонт.

Джерело статті: Житомир-Онлайн

1594803460 img 4513

1594803460 img 4513

 

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2