• Оренда майна

  • Реформа місцевого самоврядування

  • Про енерго- ефективність

Останні новини

Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на двадцять п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання

Інформація
про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради
на двадцять п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання

Депутатами обласної ради на двадцять п’ятій сесії обласної ради сьомого скликання на адресу посадових осіб було внесено 2 депутатських запити.

На запит депутата Гулої Р.М. щодо ситуації у смт Озерне Житомирського району із похованням померлих мешканців, зокрема, стосовно ремонту автомобільної дороги до кладовища, відповідь надано обласною державною адміністрацією.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про автомобільні дороги», вулиці і дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.

Вулиця до кладовища у смт Озерне є дорогою комунальної власності і перебуває на балансі відповідних органів місцевого самоврядування.

Згідно зі змінами, внесеними у Бюджетний кодекс України, значно зросли доходи місцевих бюджетів за рахунок надходжень від акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, у тому числі від реалізації нафтопродуктів. Органам місцевого самоврядування надано додаткові повноваження стосовно прийняття рішень про використання коштів, що дає можливість спрямувати додаткові кошти на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг.

Зважаючи на викладене вище, проведення ремонту зазначеної дороги можливе за рахунок коштів місцевого бюджету або інших не заборонених чинним законодавством джерел фінансування, оскільки кошти дорожнього фонду першочергово спрямовуються на ремонт доріг загального користування місцевого значення.

Крім того, у даний час обласною державною адміністрацією затверджено та погоджено у встановленому порядку переліки ремонтних робіт на автошляхах Житомирської області у 2019 році.

Зазначеними переліками не передбачено виконання у 2019 році ремонту автомобільної дороги у смт Озерне.

На запит депутата Гулої Р.М. щодо проблем з очисними спорудами у селищі Озерне Житомирського району відповідь надав заступник голови обласної державної адміністрації Щебетов Р.О.

Щебетов Р.О. проінформував, що зазначені очисні споруди знаходяться на балансі структурного підрозділу Міністерства оборони України (Житомирської квартирно-експлуатаційної частини району), що унеможливлює здійснювати фінансування робіт за рахунок коштів програми «Питна вода України».

Із метою недопущення забруднення навколишнього природного середовища та р. Тетерів, доцільно очисні споруди каналізації селища передати у комунальну власність Новогуйвинської селищної ради Житомирського району, відповідно до Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності», що дасть можливість здійснити їх реконструкцію із різних джерел фінансування.

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2