Завершився прийом робіт на здобуття Житомирської обласної краєзнавчої премії імені Миколи Костриці

peroВідповідно до Положення про Житомирську обласну краєзнавчу премію імені Миколи Костриці, затвердженого рішенням обласної ради від 22.03.2012 № 493 (зі змінами), конкурсна комісія з присудження Житомирської обласної краєзнавчої премії імені Миколи Костриці повідомляє про прийняття до вивчення робіт, що подані у 2020 році.

Наразі на здобуття премії претендує 5 робіт:

Монографія «Строківські контрасти» (нарис історії Строкова від витоків до сьогодення)

Автори: Павло Притуляк, Сергій Іваненко, Володимир Корнійчук.

В монографії розкрито історичний поступ села Строків від кам’яної доби до сьогодення. Відображено розвиток матеріальної культури від трипільських поселень до раннього залізного віку, княжої доби, литовсько-польського періоду. Описано розвиток Строкова в Російській та радянській імперіях, в період незалежності. Наголошено на самобутності менталітету, способі життя як землеробської цивілізації, розкрито трагічні часи та досягнення на шляху становлення складової частини сучасної української нації. Використано статистичні та фотоматеріали. Монографія розрахована для всіх, хто цікавиться історією місцевого краю.

«100 років у часі та просторі: Історія Житомирської гімназії № 23»

Автори: Геннадій Махорін, Анатолій Дідківський, Дмитро Шилюк.
У книзі розповідається про столітній шлях однієї з найдавніших шкіл Житомира, нині Житомирську міську гуманітарну гімназію № 23 ім. М. Очерета. Історія навчального закладу, доля вчителів та учнів подається у контексті суспільно-політичних умов і обставин, які переживали мешканці Житомира і всієї України. Висвітлено досягнення видатних випускників навчального закладу, які стануть прикладом для теперішніх учнів. Книга спрямована широкому колу читачів, яких цікавить історія Житомира і його видатних представників.

Краєзнавчий енциклопедичний довідник «Хорошівський район»

Упорядник та відповідальний редактор Олександр Голяченко.
У краєзнавчому енциклопедичному довіднику «Хорошівський район» вміщено понад 1500 статей-довідок про найважливіші події історії краю, її селищ та сіл, про природу, економіку та населення, про підприємства, установи та організації, про теперішній адміністративно-територіальний поділ та адміністративний устрій минулих років. До книги включено довідки про об’єкти археології та природно-заповідного фонду, пам’ятки культурної спадщини. Подано велику інформацію про відомих земляків  та осіб, життя і діяльність яких пов’язані із Горошківщиною. У книзі – 1116 текстових ілюстрації, 64 фотографії на кольоровій вклейці та 33 додатки. Розрахований на учнів гімназій, ліцеїв, загальноосвітніх шкіл, студентів, вчителів, краєзнавців, туристів, працівників органів державної влади, усіх тих, хто цікавиться історією та сьогоденням рідного краю. 

«З історії бібліотек Житомирського району» (нариси про історію створення бібліотек у Житомирському районі)

Упорядник Лілія Ковальчук.
У книзі розповідається про історію створення та роботу бібліотек Житомирського району. Матеріали книги підготовлені бібліотечними працівниками району. Книга призначена широкому колу читачів.

Наукова відеоробота на тему: «Життєвий та творчий шлях Олександра Григоровича Канцерова».

Автор: Олександр Федоров.
У відеороботі розповідається про О.Г. Канцерова, особливості його життя та  творчості, внесок у розвиток краю та мистецтва. Дана робота може використовуватись для популяризації краєзнавчої інформації серед місцевого населення та гостей міста, студентів, учнів дитячих художніх шкіл, а також для розвитку туризму.

Житомирська обласна краєзнавча премія заснована обласною радою та присуджується щороку на конкурсній основі громадянам Житомирської області, учням загальноосвітніх шкіл і студентам вищих навчальних закладів, за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з питань історії, культури та природи Житомирщини, а також музейним установам, працівникам музейних установ за особистий внесок у розвиток музейної справи.

Премія виплачується за рахунок коштів обласного бюджету:

  • перша премія – дві мінімальні заробітні плати, встановлені на 01 січня поточного року;
  • друга премія – півтори мінімальні заробітні плати, встановлені на 01 січня поточного року;
  • третя премія – одна мінімальна заробітна плата, встановлена на 01 січня поточного року.

Одночасно з Премією автору (авторам) роботи-переможця присвоюється звання «Лауреат Житомирської обласної краєзнавчої премії імені Миколи Костриці».

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2