Керівники області зустрілись з підприємцями, аби обговорити запровадження «карантину вихідного дня»

01Голова обласної ради Володимир Ширма та голова облдержадміністрації Віталій Бунечко 12 листопада обговорили з представниками малого та середнього бізнесу м. Житомира введення «карантину вихідного дня». Зокрема, підприємці виступають проти запровадження в Україні такого обмеження у вихідні дні і вимагають переглянути питання локдауну.

«Питання введення карантину на вихідні для рестораторів – наріжне. Адже саме у вихідні отримують до 50% свого прибутку. А нам потрібно сплачувати податки, виплачувати заробітні плати, утримувати власні родини. Тож, якщо держава запроваджує такі обмежувальні заходи, то мають бути запроваджені відповідні заходи підтримки підприємництва», - наголошують представники місцевого бізнесу.

«Знаю про ситуацію у медичних закладах, і повірте, медики працюють на максимумі своїх зусиль. Ситуація дійсно досить складна із захворюваністю. Вся Україна, Житомирщина зокрема, знаходяться у скрутному становищі і посилення карантинних заходів зумовлене значним ростом захворюваності на коронавірусну інфекцію. Це вимушені міри, які пропонує Уряд. Але, на мою думку, такі кроки мають бути виваженими, бо розуміємо, що за підприємцями стоять тисячі людей, родин, які потрібно утримувати», - зазначив Володимир Ширма.  

На зустрічі підприємці наголосили, що направлять до вищих органів влади звернення від представників бізнесу, аби Уряд переглянув своє рішення про запровадження «карантину вихідного дня» або гарантував максимальну підтримку бізнесу, зокрема фінансову, під час карантинних обмежень.

Нагадаємо, Уряд запровадив 11 листопада «карантин вихідного дня» до 30 листопада 2020 року. У період з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка на території України на період дії карантину забороняється:

  • приймання відвідувачів у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • приймання відвідувачів у ТРЦ та інших закладах розважальної діяльності;
  • приймання відвідувачів суб’єктами, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (салони краси, магазини промислових товарів, магазини з продажу одежі та ін).
  • діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів:
  • діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Дозволяється:

  • торгівля продуктами харчування в магазинах 60% торгівельної площі, яких призначена для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
  • робота банків, поштового зв’язку, медичної практики, автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
  • послуги громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс.

Пресслужба обласної ради

02

02

02

02

02

02

02

02

02

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2