Актуальні питання життєзабезпечення обговорили на обласній нараді

nara7Нарада відбулася 10 грудня за участю керівництва обласної ради, обласної державної адміністрації, голів РДА та районних рад, міських голів, керівників структурних підрозділів ОДА.

З питання щодо затвердження місцевих бюджетів на 2016 рік та стан фінансування обласних галузевих програм доповіла директор департаменту фінансів ОДА Ганна Ємченко. Вона наголосила на тому, що ключовою проблемою для нашої області є заборгованість по заробітній платі для працівників бюджетної сфери – освітян, медиків, працівників галузі культури. У той же час в освітянській галузі не один рік існує проблема малокомплектних шкіл, яких нині нараховується 218 із всього 665 шкіл області. У тому числі працює 21 школа, де навчається 10 і менше учнів. На поточний рік держава передбачила норматив витрат на одного учня у розмірі 8 тис. 898 грн. У 56-ти школах норматив перевищується на 25 тис. грн., у п’яти – на 50 тис. грн.

nara5

Ганна Ємченко звернула увагу учасників наради на те, що, відповідно до чинного законодавства, з бюджетів сільських, селищних, міських рад дозволяється фінансування дошкільної освіти, клубних та бібліотечних закладів. Директор департаменту закликала керівників районів, органів місцевого самоврядування залучати кошти місцевих бюджетів, спрямовувати кошти від перевиконання бюджетів на заробітну плату. «Ми маємо працювати злагоджено, солідарно, аби не допустити соціальної напруги», - підкреслила Ганна Ємченко.

nara2

У керівників районів виникали питання, пов’язані з формуванням бюджетів, фінансуванням об’єднаних територіальних громад та інші. Голова обласної ради Анжеліка Лабунська повідомила, що сьогодні перед Верховною Радою України стоїть питання про прийняття нового Бюджетного кодексу. Відповідно до нього формуватиметься Закон «Про Державний бюджет». «Закон буде прийнятий, але потрібно буде працювати податковій, бо податкова, на жаль, багато чого не бачить: як працюють підприємства, яких немає в реєстрі, як люди працюють і не приймаються на роботу», - зазначила Анжеліка Лабунська.

nara3

Учасники наради отримали інформацію про стан використання коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2015 році та інвестиційні проекти на 2016 рік, про стан проходження опалювального сезону та роботу дорожнього господарства в осінньо-зимовий період 2015-2016 років, про оформлення субсидій населенню області та соціальний захист учасників АТО.

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2