В обласній раді завершується підготовка до другої сесії нового скликання

bk18 1Протягом тижня відбулися засідання всіх постійних комісій. У п’ятницю, 18 грудня, сесійні питання вивчали депутати, що працюють у постійній комісії з питань бюджету та комунальної власності.

bk18 2

На порядок денний було внесено понад 70 питань. Депутати погодили питання «Про програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, районів проведення АТО на територію Житомирської області та військовослужбовців, працівників ЗСУ, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь в АТО, у 2016 році». За інформацією директора департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Галини Корінної, зазначена програма розроблена профільним департаментом за ініціативи обласної ради у співпраці з управлінням охорони здоров’я та обласним військовим комісаріатом.

bk18 5

На сьогодні в області проживають 3837 учасників АТО, 2912 учасників бойових дій, 2055 інвалідів війни, 214 родин загиблих, 775 поранених та 7128 тимчасово переміщених осіб. Програма здійснюватиметься у чотирьох напрямках: матеріальна допомога внутрішньо переміщеним особам, відшкодування витрат установам, де проживають переселенці, видатки на допомогу військовослужбовцям, видатки на лікування та реабілітацію військовослужбовців. Загальний обсяг фінансування програми складає 13 млн 95 тис грн.

bk18 6

Постійна комісія підтримала питання «Про комплексну програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки, захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій на 2016-20120 роки». Забезпечення реалізації заходів, передбачених Програмою, здійснюватиметься за рахунок коштів державного, обласного та місцевих бюджетів, установ і організацій, інших джерел, не заборонених законодавством.

bk18 3

Депутати розглянули та погодили зі змінами питання щодо забезпечення депутатської діяльності, проведення конкурсів та нагород обласної ради на 2016 рік. За пропозицією депутата Дмитра Кропачова постійна комісія проголосувала за збільшення до 1 млн 220 тис. грн. депутатської матеріальної допомоги громадянам. Таким чином на кожного депутат буде передбачено не 10 тис. грн., а 30 тис. грн. Також 63 тис. грн., виділення яких пропонувалося на фінансування святкових заходів, вирішили спрямувати на лікування учасників АТО.

bk18 8

На постійній комісії підтримали питання «Про обласну Програму з видання серії «Книга пам’яті України. Чорнобильська трагедія. Житомирська область» на 2016 рік. На реалізацію програми пропонується спрямувати 313,4 тис. грн. коштів обласного бюджету.

bk18 7

Депутати підтримують питання щодо погодження фінансування заходів. Відповідно до проекту рішення, усі заходи по всіх програмах, що фінансуються з обласного бюджету, мають погоджуватися профільними комісіями та постійною комісією обласної ради з питань бюджету і комунальної власності. Однак на засіданні постійної комісії депутати внесли поправку, враховуючи екстрені ситуації, коли фінансування заходів має здійснюватися невідкладно.

bk18 1

Постійна комісія погодила питання «Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України про внесення змін до законодавчих актів щодо реєстрації та справляння податків, зборів (обов’язкових платежів) філіями, відділеннями та іншими відокремленими (структурними) підрозділами до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів на території регіону, де здійснюється господарська діяльність». Адже на території Житомирської області здійснюють господарську діяльність 182 інвестиційних підприємства. З них лише 152 мають структурні підрозділи головних підприємств, які зареєстровані за місцем ведення господарської діяльності і є платниками лише окремих видів податків, що зараховуються до місцевих бюджетів. 30 агрохолдингових компаній працюють без створення структурних підрозділів в області, зареєстровані в інших областях, куди відповідно, надходить вирощена на нашій землі продукція та сплачуються податки. В результаті цього обласним бюджетом недоотримуються великі суми податків і зборів, а вирощена і вироблена валова продукція, відповідно до статистичної звітності, зараховується головним підприємствам за місцем реєстрації юридичної особи.

bk18 4

Питання «Про обласний бюджет на 2016 рік», на бюджетній комісії, як і на всіх інших комісіях обласної ради, було зняте з розгляду. До нього депутатський корпус повернення одразу після прийняття Державного бюджету. Депутати рекомендували внести на сесію низку інших питань, серед яких: план роботи обласної ради на перше півріччя 2016 року; погодження використання коштів, передбачених ОДА на реалізацію програми забезпечення відкритості в діяльності облдержадміністрації, обласної ради та розвитку інформаційної сфери області на 2013-2015 роки. Були погоджені звернення ОДА щодо заявки військової частини ЗСУ (виділення 86 тис. для придбання двох дизельних генераторів) і щодо заявки обласного військового комісаріату (в межах Програми матеріально-технічного забезпечення профінансувати 184 тис. 700 грн. для перевезення мобілізованих у зону АТО). Підтримані звернення учасників АТО щодо надання разової грошової допомоги для проведення лікування та проходження реабілітації; питання комунальної власності.

Прес-служба обласної ради

Інформаційні банери

president vru kmu vsu zt oda zhmr nac korupcia 2